ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?

Krok 1

1. Приєднатися

Зареєструйся за допомогою закладки «Реєстрація», заповни потрібні дані, вирази згоду на умови та правила і внеси мінімум 15 зл початкової оплати.

Щоб активувати свій обліковий запис зайди на свою електронну почту і клікни в активаційний лінк. В іншому випадку Твій рахунок не буде дозволяти оренду велосипедів.Вистачить 1 хвилина і готове – можеш користуватись міськими велосипедами 24 година на добу 7 днів на тиждень.

Після реєстрації отримаєш смс- і e-mail- повідомлення з PIN-кодом, котрий разом з Твоїм номером телефону будуть Твоїм ідентифікатором в системі.

Krok 2

2. Як орендувати

Підійди до терміналу, натисни «Оренда» і дотримуйся інструкцій на екрані. Вибраний велосипед буде автоматично звільнений з електрозамка.

Якщо велосипед закріплений кодовим замком, розблокуй його, використовуючи отриманий код, який відображається на екрані терміналу на початку оренди. Щасливої дороги!

Krok 3

3. Як повернути велосипед

Не мусиш навіть підходити до терміналу. Все, що Тобі потрібно зробити – це заблокувати велосипед в електрозамку. Після повернення велосипеда дочекайся звукового сигналу, котрий підтвердить правильне повернення.

Щоб переконатись, що повернення успішно завершене, перевір стан облікового запису за допомогою мобільного додатку, веб-сайту або зверніться в Службу Підтримки Клієнтів.

Якщо на станції немає вільної стійки, закріпи велосипед за допомогою кодового замка до вуха вибраної стійки або іншого велосипеда і перетасуй цифри. Далі натисни на терміналі “Повернення” та дотримуйся інструкцій на екрані.

4. Повернення велосипеду

Користуйся міськими велосипедами, коли тільки забажаєш. Перші 30 хв користування завжди безкоштовні!

Krok 4

5. Ще швидше?

За допомогою мобільного додатку, навіть не підходячи до терміналу, зможеш орендувати велосипед, як і той котрий знаходиться в електрозамку, так і прикріплений за допомогою кодового замка.

Код до кодового замка з’явиться під час оренди даного велосипеда.

За допомогою мобільного додатка можеш орендувати велосипед двома способами:

  • Натискаючи “Оренда велосипеда” в мобільному додатку та вписуючи його номер.
  • Скануючи QR-код даного велосипеда, котрий розміщений на кожному велосипеді

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę zrobić przerwę w przejażdżce i zostawić rower na kilka minut?

Oczywiście, jednak najważniejszy w tym przypadku jest zdrowy rozsądek. Nie zostawiajmy rowerów w miejscach odosobnionych czy „ryzykownych” i przypinajmy je odpowiednio linką z zamkiem szyfrowym do stałych, solidnych elementów, a na pewno nic się nie stanie. Uspakajamy też, że inna osoba nie będzie mogła takiego roweru – przypiętego na chwilę, w trakcie podróży, na zamek szyfrowy – wypożyczyć za pomocą aplikacji mobilnej ani QR kodu, ponieważ w systemie rower będzie widniał jako wypożyczony.

Czy korzystanie z serwisu internetowego, zwłaszcza przy logowaniu i płatnościach, jest bezpieczne?

Strony logowania, rejestracji i „Twoje konto” są szyfrowane przez SSL, co widać poprzez link po wejściu na każdą z nich. Strony uruchamiające aplikację z Nextbike API są dodatkowo szyfrowane, ale działają na zasadzie iframe, stąd nie widać tego w adresie. Dodatkowo zostało włączone i wymuszone szyfrowanie dla całego serwisu. Gwarantujemy więc, że korzystanie ze strony jest 100% bezpieczne na każdym etapie.

Ile rowerów mogę wypożyczyć?

Na jedno konto wypożyczysz jednocześnie maksymalnie 4 rowery. Dla każdego roweru system osobno nalicza czas wypożyczenia, dlatego nie musisz oddawać wszystkich w tym samym momencie. W przypadku wypożyczeń niestandardowych, tj. wynajmy grupowe, prosimy o kontakt z adresem e-mailowym: grupowe@nextbike.pl.

Czy zarejestrowany w jednym systemie mogę korzystać z rowerów w innych miastach?

Nasze systemy są kompatybilne, rejestracja w jednym z nich, umożliwia wypożyczenie rowerów we wszystkich miastach w Polsce i na świecie gdzie operatorem jest Nextbike. Warto pamiętać, że każdy z systemów charakteryzuje się swoim cennikiem oraz regulaminem.

Jak wypożyczyć rower?

Wystarczy podejść do terminala, nacisnąć przycisk „Wypożyczenie/Zwrot” i postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie terminala. Rower zostanie automatycznie zwolniony z elektrozamka.
Gdy rower jest zabezpieczony obejmą, należy ją rozpiąć otrzymanym 4 cyfrowym kodem. Kod pojawia się na terminalu przy wypożyczeniu roweru, a także w aplikacji mobilnej. Kod do obejmy można otrzymać również poprzez kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta.
Rower możesz wypożyczyć również za pomocą aplikacji mobilnej CRM lub poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Jak zwrócić rower?

Wystarczy wprowadzić rower do elektrozamka. Jeśli chcesz upewnić się, że rower został poprawnie zwrócony w systemie możesz sprawdzić stan wynajmów w aplikacji mobilnej, poprzez stronę internetową lub kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Co zrobić, kiedy na stacji nie ma wolnego stojaka do wstawienia roweru?

W przypadku, gdy zwrot roweru nie jest możliwy poprzez elektrozamek (np. nieczynna stacja lub brak wolnego stojaka) zabezpiecz rower obejmą. Otwórz obejmę kodem, otrzymanym przy wypożyczeniu, przypnij rower do ucha innego roweru lub stałego elementu stacji. Następnie zamknij obejmę i przetasuj cyfry. Pamiętaj, że tak zwrócony rower musisz oddać w systemie. W tym celu podejdź do terminala i naciśnij Wypożyczenie/Zwrot. Postępuj zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie terminala.

Skąd mam wiedzieć, że zwrot nastąpił prawidłowo?

Dla pewności rekomendujemy sprawdzenie swojego stanu wynajmów za pomocą aplikacji mobilnej lub po zalogowaniu się na swoje konto poprzez stronę internetową, a także poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Mam problem z działaniem stacji lub zauważyłem usterkę – co mogę zrobić?

Będziemy wdzięczni za przekazanie informacji zawierającej numer problematycznej stacji lub roweru poprzez aplikację mobilną, wiadomości e-mail na adres Biura Obsługi Klienta lub poprzez kontakt telefoniczny. Nasz serwis podejmie kroki w celu usunięcia ewentualnej usterki najszybciej, jak tylko będzie to możliwe. Nasi pracownicy 24 godziny na dobę monitorują stan systemu, natomiast takie zgłoszenia pozwalają nam interweniować jeszcze szybciej.

Ile kosztuje korzystanie z rowerów?

Wypożyczenie roweru do 30 minut jest bezpłatne.
Wypożyczenie roweru do 1 godziny to koszt 2 zł
Wypożyczenie roweru do 2 godzin to 8 zł.
Wypożyczenie roweru do 3 godzin to koszt 18 zł.
Każda kolejna godzina to dodatkowo 14 zł.

Jak doładować swoje konto?

Po zalogowaniu się do swojego profilu na www.rower.czestochowa.pl w zakładce „Doładuj konto” wybierz jedną z metod płatności: karta płatnicza lub przelew internetowy.
UWAGA: W przypadku wybrania metody płatności za pomocą przelewu Twój tytuł przelewu jest dedykowany dla Ciebie i jest bardzo ważny w celu poprawnego zaksięgowania wpłaty.

Jak doładować swoje konto kartą z możliwością obciążenia (np. karty kredytowej)?

Do zarejestrowanego konta możesz podpiąć kartę kredytową, w tym celu skontaktuj się Biurem Obsługi Klienta lub dodaj kartę przy terminalu, w momencie gdy stan konta jest niższy niż 10 zł.

Wybrałem płatność kartą kredytową, a moje konto zostało zdezaktywowane? Dlaczego?

Oznacza to, że system nie miał możliwości pobrania środków w karty. Powody mogą być różne: blokada karty lub brak środków na koncie.

Dokonałem płatności, raz wypożyczyłem rower i moje konto znowu jest nieaktywne – dlaczego?

Prawdopodobnie na Twoim koncie znajduje się mniej niż 10 zł. Pamiętaj, że konto jest aktywne jedynie w momencie posiadania na nim minimum 10 zł lub posiadania podpiętej karty kredytowej. W związku z tym zapisem regulaminu, operator rekomenduje zasilanie konta kwotą wyższą, niż 10 zł – np. 20, 30 zł.

Co zrobić, jeśli system naliczył mi nieodpowiednią opłatę?

Jeśli kwota, jaką system naliczył Ci za korzystanie z roweru, nie jest adekwatna do stanu faktycznego – po prostu złóż reklamację, wysyłając wiadomość na adres bok@rower.czestochowa.pl Na jej rozpatrzenie mamy maksymalnie 14 dni, ale postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak będzie to możliwe. Jeśli po weryfikacji okaże się, że system popełnił błąd, zwrócimy Ci całą nieodpowiednio naliczoną sumę.

Co zrobić, jeśli mam problem z wypożyczeniem lub zwrotem roweru przy terminalu?

W przypadku problemów z przeprowadzeniem dowolnej operacji przy terminalu, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Będziesz mógł szybko i sprawnie przeprowadzić wybraną operację. Jesteśmy do Twojej dyspozycji całodobowo pod numerem telefonu 34 340 12 12.

Czy do roweru mogę doczepić fotelik dziecięcy?

Rowery nie są przystosowane do montowania fotelików dziecięcych, ani do przewożenia pasażerów.

Jak włączyć lampę roweru ?

Lampa uruchamia się automatycznie po wprowadzeniu roweru w ruch. Wystarczy zatem, że zaczniesz pedałować, a lampa oświetli Ci drogę.

Co zrobić, jeśli wypożyczony rower został skradziony?

W przypadku kradzieży roweru dokonanej podczas użytkowania, wypożyczający musi jak najszybciej powiadomić o tym Biuro Obsługi Klienta.

Jak identyfikować się przy wypożyczeniu za pomocą karty zbliżeniowej zamiast numeru telefonu i PIN-u?

Dla uproszczenia i ułatwienia procesu wynajmowania rowerów, identyfikacji można dokonać za pomocą każdego urządzenia, które posiada funkcję bezdotykowego identyfikatora. Jest to większość zbliżeniowych kart plastikowych – np. Elektroniczna Legitymacja Studencka a także większość kart płatniczych.
W celu rejestracji karty należy podejść do terminala wpisać numer telefonu oraz kod PIN, a następnie w wyznaczone miejsce przyłożyć kartę.
Przy kolejnym wypożyczeniu można już identyfikować się przy terminalu za pomocą karty, czyli przyłożyć ją w celu zalogowania się.
Jeżeli chcesz logować się wyłącznie za pomocą karty, bez podania PIN-u – odznacz opcję „Przy każdym wypożyczeniu i zwrocie ze względu na bezpieczeństwo proszę pytać mnie o mój PIN” na swoim koncie na portalu www.rower.czestochowa.pl

Po jakim czasie od zakończenia jazdy i zwrócenia roweru do stacji można ponownie w tej samej stacji wypożyczyć rower?

Inny rower możesz wypożyczyć od razu. Jeśli jednak chcesz wypożyczyć ten sam rower – odczekaj 3 minuty.

Jak zarejestrować się w systemie?

Należy wybrać opcję Rejestracja na stronie www.rower.czestochowa.pl oraz wypełnić formularz rejestracyjny. W celu aktywacji konta należy dokonać opłaty inicjalnej w wysokości min. 15 zł. Jak tylko kwota wpłynie na konto – konto stanie się aktywne i umożliwi wypożyczanie rowerów.
Pamiętaj, aby potwierdzić również link aktywacyjny, który został przesłany e-mailowo na adres podany przy rejestracji.

Czy można wypożyczać rowery za pomocą aplikacji mobilnej CRM ?

Oczywiście, poprzez aplikację możesz wypożyczyć rower zablokowany w elektrozamku jak i również zabezpieczony za pomocą obejmy. Jeśli chcesz wypożyczyć rower za pomocą aplikacji możesz wybrać dwie opcje: wpisać jego numer w aplikacji lub zeskanować kod QR.
Rower zabezpieczony elektrozamkiem zostanie automatycznie zwolniony, jeśli jest zabezpieczony obejmą, kod do obejmy zostanie wyświetlony w mobilnej aplikacji.

Mam problem z działaniem stacji lub zauważyłem usterkę – co mogę zrobić?

Będziemy wdzięczni za przekazanie informacji zawierającej numer problematycznej stacji lub roweru poprzez aplikację mobilną CRM, wiadomości e-mail na adres Biura Obsługi Klienta lub poprzez kontakt telefoniczny. Nasz serwis podejmie kroki w celu usunięcia ewentualnej usterki najszybciej, jak tylko będzie to możliwe. Nasi pracownicy 24 godziny na dobę monitorują stan systemu, natomiast takie zgłoszenia pozwalają nam interweniować jeszcze szybciej.

Aktualności

ROWER MIEJSKI MOCNO SIĘ TRZYMA – STATYSTYKI ROSNĄ
02.06.2023

Ponad 16 tys. razy wypożyczono rowery miejskie od początku tegorocznego sezonu. 3 czerwca darmowy, godzinny przejazd rowerem. Kolejny sezon Częstochowskiego Roweru Miejskiego ruszył 1 kwietnia. To już szósty rok, w którym mieszkanki i mieszkańcy mogą korzystać z systemu rowerowego obsługiwanego przez spółkę Nextbike Polska. Sezon rowerowy potrwa do końca października. Zgodnie z kwietniowym raportem w […]

Darmowa godzina jazdy na rowerach miejskich od Nextbike – 22 września to Dzień Bez Samochodu
21.09.2022

W dniach 16-22 września obchodzimy Europejski Tydzień Mobilności, a jego zwieńczeniem jest czwartkowy Dzień Bez Samochodu. Użytkownicy większości systemów rowerowych, których operatorem jest Nextbike Polska, będą mogli przez godzinę jeździć za darmo.   Do obchodów zwieńczenia tegorocznego Europejskiego Tygodnia Mobilności (16-22.09) tradycyjnie włączył się operator systemów rowerów publicznych, firma Nextbike Polska, która w czwartek, 22 […]

Darmowa godzina jazdy!
03.06.2022

Dziś (03.06) z okazji Światowego Dnia Roweru, użytkownicy Częstochowskiego Roweru Miejskiego mogą skorzystać z darmowej godziny jazdy! Jednoślady polecamy każdego dnia ale dziś szczególnie, więc zachęcamy aby były z nami przez cały dzień.   Ciekawostka na dziś: Projekty rowerów, a raczej czegoś na kształt rowerów, powstawały już przed wiekami. Jeden z nich narysował w 1490 […]

DANE KONTAKTOWE

Biuro Obsługi Klienta
Czynne całodobowo
Poza sezonem: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-16.00

tel.: +48 34 340 12 12
(koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów)

Reklamacje i zapytania:
bok@rower.czestochowa.pl

Sprzedaż powierzchni reklamowej na rowerach:
tel.: + 48 690 855 170
reklama@nextbike.pl

Stacje sponsorskie:
tel.: + 48 690 855 170
inwestycje@nextbike.pl

Biuro
tel.: + 48 22 208 99 90
e-mail: biuro@nextbike.pl

Nextbike Polska S.A.
ul. Przasnyska 6B, 01-756 Warszawa
KRS 0000646950
NIP: 895-198-10-07
REGON: 021336152

nextbike